Bowlingová rodinka

Stránky věnované bowlingu a tomu, jak se naše rodiny bowlingem baví.

Trénink 9.12.2008

Tento týden se na VIP turnaj bohužel nesejdeme, tak alespoň Eva s Táňou domluvily VIP trénink na úterní večer. Eda byl trochu zklamaný, těšil se na velký turnaj. V neděli pořádá doma oslavu svých narozenin a chtěl se chlubit policí plnou pohárů. Musel se spokojit alespoň s možností vybojovat od Evy pohár za nejlepší tréninkový nához.

Lucka místo hraní opět jen kmitala mezi hernou a restaurací, kde bylo pěkně rušno, protože Rosťa pořádal pravidelnou úterní kulečníkovou seanci a v banketce trénovali šipkaři. Málka prostě žila ten večer sportem a bylo se na co koukat. Táňa byla rozumná a vyměnila Birelly za grog a nějaký ten rumík, aby se jí hrálo lépe než posledně. Ačkoli se jednalo "pouze" o trénink, byly vidět věci přímo nevídané a zápolení bylo napínavé až do posledního kola. První kolo vyhrál Eda náhozem 177 bodů a vedl dokonce ještě po kole druhém. Eva byla v prvním kole překvapivě poslední i přes slušný výkon 144 bodů. To dokazuje, jaký měl trénink dobrou úroveň. Pak se Eva začala zlepšovat a její největší úder přišel ve třetím kole, kdy hodila svůj nový osobní rekord 216 bodů a probojovala se do vedení. Eva litovala jediné nedorážky, kterou v tomto kole měla a po které hodila strike. Její rekord mohl být ještě vyšší, ale takhle jej může alespoň brzy znovu vylepšit. Táňa byla ráda, že už byla podruhé u velkého okamžiku Eviny sportovní kariéry. Na Pot Cupu Eva vyrovnala svůj osobák  214 bodů a v Málce jej konečně překonala. Gratulujeme!

 
 
 

Čtvrté kolo vyhrála Táňa náhozem 170 bodů. Emoce z krásného rekordu Evu trochu ochromily a ve čtvrtém kole byla opět poslední. Eva tvrdila, že jí nosí Lucka smůlu pokaždé, když do herny nakoukne.  Pak ještě objevila, že jí praskla kůžička na palci. Naštěstí měla dostatečně velký náskok a na prvním místě ji zatím neměl kdo jak ohrozit, protože i Eda si vybral slabší chvilku a Táňa se tak začala na něj pomalu dotahovat. Eda se ale včas vzpamatoval a zahrál v následujícím kole krásných 182, které mu pomohly nacpat se opět před Evu do čela pořadí. Eva je ale velká bojovnice a v šestém kole Edu opět vystřídala ve vedení s minimálním náskokem 4 bodů. Poslední kolo bylo tedy o tom, kdo z koho. Pohár už měla Eva jistý, jen zázrakem mohl někdo její rekordní výkon ten večer překonat. Eda ale bojoval o prestiž a chtěl Evu konečně po dlouhé době porazit. Nahrál hezkých 160 bodů, ale Eva se nedala, okopírovala jeho výkon a celkové vítězství udržela.

Táni rumové pití přišlo k duhu a podala pro ni nad poměry dobrý výkon s průměrem 138 bodů na kolo. Po katastrofě na posledním tréninku si spravila náladu a padaly jí konečně striky. Hodila i dva doubly a dohodila dva splity, jen dorážky na jednu kuželku to chtělo více zpřesnit. Hodně striků hodila právě po nedorážkách a připravila se tak zbytečně o dost bodů. Ještě uteče v potoce hodně vody, než se Táňa stane alespoň trochu důstojným tréninkovým partnerem pro ty ostatní a zda-li vůbec někdy.

Ale ona se na trénincích umí zabavit i jinak. Pochutnávala si zase na další specialitě z Rosťovy kuchařské dílny a těšila se, jak bude Lucka převracet oči, až si bude objednávat třetí grog. Lucka ji ale převezla, protože byla velice ochotná, neremcala a s úsměvem grogy Táni nosila na stůl. Nebyla by to ale Lucka, aby nepřekvapila a přece si jen něčím nerýpla. Při třetím grogu se  zeptala jak to, že Táňa sní vždycky ten citrón, který tam ona dává na ozdobu a jedno kolečko prý mělo Táni stačit na celý večer. Jenže Táňa citrónek do grogu ráda a tak Lucinka musela krájet pokaždé kolečko nové a riskovat při tom poranění svých vzácných prstíků.

Večer byl jednoznačně vydařený ve všech směrech a nikomu se nechtělo od Málky domů samozřejmě kromě Lucky, která už byla za celý den unavená a naběhaná až až. Jenže hospůdka byla pořád plná i po oficiální zavírací době a k odchodu se žádný moc neměl. No jo, když ono je tam u Málky tak dobře.

 
Najde-li se rodina, která by si chtěla změřit síly s našim VIP Málka týmem, zanechte na sebe kontakt v knize návštěv.