Bowlingová rodinka

Stránky věnované bowlingu a tomu, jak se naše rodiny bowlingem baví.

Trénink 16.03.2009

Tentokrát jsme se sešli na trénink už v pondělí, protože v úterý byly dráhy rezervovány na jinou velkou akci. Alespoň nám to čekání na bowling uteklo rychleji, ale i tak pauza 6 dnů byla v úvodu na výkonech hráčů znát. Hlavně Táňa, která o víkendu konečně sepsala reportáž o svém neslavném účinkování na Pot Cupu, se tak vžila zpět do té turnajové atmosféry, že předváděla první tři kola stejně ubohé výkony jako na turnaji v Ostravě. Eda také neohromil velkým náhozem na úvod a největší trápení v úvodu prvního kola překvapivě prožívala Eva. První dorážka se jí povedla až v pátém frejmu a po šestém byl její bodový zisk pouhých 59 bodů. Eva se ale dokázala porvat s nepřízní hráčského osudu tím nejlepším způsobem. Dvakrát jí sice ještě spadnul sedmičkový split, ale Eva oba dokázala dorazit a strhujícím závěrem tří strajků v řadě první kolo nakonec vyhrála ziskem 155 bodů a jak se říká "z kravince upletla bič". Uvelebila se na prvním místě a po zbytek večera už před sebe nikoho nepustila. Táňa nakonec uzavřela první kolo alespoň se ctí, takže nebyla pod stovku ale jen těsně nad.


 

 

 

 

 

 

 

Souboje v jednotlivých kolech byly hodně napínavé, ale pořadí na prvních třech místech se nezměnilo ani jednou. Eva si udržovala bezpečný náskok, který si vytvořila již ve druhém kole, ve kterém neměla ani jednu chybu v dorážce a nahrála 186 bodů. Táňa sice Edu celý večer dotahovala co to jen šlo, ale jak už mu dýchala na záda, tak jí zas Eda utekl. Táňa tentokrát nezopakovala tak vyrovnanou hru jako minulý týden. Její výkony připomínaly spíš jízdu na horské dráze, ale naštěstí pro ni kromě nejnižšího náhozu večera 101 bodů se jí povedl ve čtvrém kole i nejvyšší nához a to dokonce nádherných 207 bodů. Přes dvěstě se jí povedlo dostat naposledy asi před deseti měsíci a jen o 2 bodíky zaostala za svým osobním rekordem. Eva Táňu povzbuzovala, aby to zkusila a zaútočila na Edovo druhé místo, protože se jí povedlo dotáhnout ztrátu na pouhých 27 bodů. Táňa plná emocí z dvoustovky se ale v dalším kole nedokázala koncentrovat na solidní výkon a nevyužila toho, že se Edovi nedařilo.

Táňa s Evou byly odměněny za své krásné výkony smaženým pangasiusem ve speciálním trojobalu, který je ale tajemstvím Mistra kuchaře Rosti a tak tady nemůže být zveřejněno, jak se ta dobrota připravuje. Alespoň tu nádhernou krmi Táňa vyfotila, aby se mohla dívat na fotku, když na to dostane zase chuť. Denis s Betkou, kteří se na sebe velice těšili, samozřejmě rybku ochutnávali také a moc se olizovali. Betka se ale předvedla jako pěkný zloděj. Číhala pod Denisovou židlí a doslova ho hypnotizovala očima, aby mu na zem upadla ze židle nějaká jeho dobrůtka, kterou si tam šetřil. Když se jí to povedlo a Denis něco shodil, hned to sebrala a zahrabala ve své tašce.

Po šestém kole se posilněná Táňa přiblížila Edovi na 25 bodů, ale v sedmém už měla zase ztrátu přes 60 bodů. Eva v pátém a šestém kole tvrdě útočila na Tánin nához, ale chyběla jí ta pověstná troška štěstí.V tom pátém kole její snažení zabrzdil split, jinak jej opět zahrála čistě bez chyby. Spadnout místo splitu strike, měla čtyři striky v řadě a její nový osobák 220 mohl být na světě. Táňa by jí nový osobní rekord samozřejmě hodně přála, ale ne zrovna na tomto tréninku, kde si na pohár za nához brousila zuby ona sama a asi by to těžko nesla, kdyby jí ho Eva po takovém náhozu vyfoukla. Eva ještě zlobila v dalším kole, opět neudělala ani jednu chybu v dorážce, jenže striky chyběly. Její bodový náskok nad ostatními požehnaně narůstal, ale přes dvěstě se jí dostat nepodařilo. Eda nakonec uhájil před Táňou druhé místo jen o 30 bodů a Táňa skřípala zubama nad promarněnou šancí Edu porazit v tréninku po druhé za sebou.

Poháry si tentokrát mezi sebe hráči pěkně rozdělili a Táňa, která ještě nepřivykla tomu, že je z tréninku také schopná odnášet nějakou tu trofej (to už bylo teď po třetí), prohlásila: "Konečně je to spravedlivé, když každý z nás má nějaký pohár." Evička jí ale na to odpověděla: "No, to je pěkně spravedlivé. My máme s Edou po jednom a ty máš dva!". Táňa totiž také obhájila nad Edou jejich rodinnou trofej za nához. Škoda, že jí utekla ta nešťastná první dvě kola. Mohla obhájit i tréninkový pohárek. Ale co, ať se i Eda zase chvilku z poháru raduje, už ve čtvrtek bude tréninková odveta a v sobotu slavnostní turnaj ku příležitosti Edova svátku. To máme ale krásný bowlingový týden.

 
Najde-li se rodina, která by si chtěla změřit síly s našim VIP Málka týmem, zanechte na sebe kontakt v knize návštěv.