Bowlingová rodinka

Stránky věnované bowlingu a tomu, jak se naše rodiny bowlingem baví.

Turnaj 2.12.2008

VIP Málka CUP 2.12.2008

Místo konání: Bowling club Málka, 19:00 - 21:00

Dráha č.: 1

Počet kol: 4

Počet hráčů: 4

Už se zdálo, že se dalšího turnaje snad ani nedočkáme, protože jsme se již delší dobu nemohli všichni čtyři z různých důvodů sejít. Nakonec se našel jeden volný den a těšili jsme se, že si to zase konečně spolu pěkně v bowlingu rozdáme. 

Ale jak už to tak bývá, objevily se i drobné komplikace. O tom, jak se všichni nemohli dočkat, svědčí fakt, že se hráči přihnali do Málky už v pondělí a vyjímečně dokonce odpoledne. Jenže ten den odpoledne byla v restauraci smuteční hostina a z pietních důvodů se nehodilo, aby vedle v herně lítaly koule, třískaly padající kuželky a Táňa do toho všeho  radostně ječela a skákala po každém trefeném striku. Tak  spolu jen u pivka poseděli a ukazovali si svá zranění, se kterými budou na druhý den hrát.


Lucka měla modrý nateklý kotník, který si v sobotu poranila v zápalu boje na bowlingovém turnaji v Havířově . Eva si zase docela zajímavě a na neobvyklém místě připálila žehličkou ruku a Eda, aby nezůstal pozadu, si naříkal na palec. Na ten ostatně naříkala i Lucka. Prasknul jí na palci její bowlingový mozol a musela hrát v úterý bowling s náplastí, což je docela nepříjemný handicap. Táni bylo v pondělí líto, že ona je taková "černá ovce" rodiny, které nic není. V úterý ráno před turnajem ji ale začalo trápit její astma, rýma a kašel, takže chvílemi lapala po dechu a byla ráda, že také není úplně fit a turnaj bude tak spravedlivější. Bála se, že by ji případné vítězství nemohlo dostatečně těšit, když by vyhrála nad zraněnými soupeři.

Táňa se pro tentokrát rozhodla, že bude vyjímečně hodná a bude pít jen zelené čaje s citrónem, když má rýmu a ani by správně pít neměla, protože si musela vzít svoje léky na dýchání. Jenže bez pořádného pití brala hru moc vážně a čím víc se snažila, tím víc se jí kuželky vysmívaly a vždy nějaká potvůrka zůstala stát, aby Táňa neměla dorážku. Přitom její nový kulatý miláček lítal po dráze pěkně a několikrát byla i blízko striku, ale chybělo jí potřebné hráčské štěstí. Táňa ovšem háže koule malou rychlostí a její maximální hozená rychlost je 14,4 km/h. Většinou její hody ale dosahují pouze rychlosti 12,8 km/h a tak koule valící se ke kuželkám jako slimák nemá tu potřebnou razanci. I když je směr koule dobrý, vždy tam něco zůstane na dorážku. Jenže ani ty dorážky Táni vůbec nešly. Nakonec se naštvala a zaběhla si do šenku objednat k čaji rum. Jak se vrátila, hned byla první úspěšná dorážka na světě a Táňa tak zachránila výsledek prvního kola alespoň na 97 bodů. První kolo vyšlo Edovi a vyhrál jej nad Evou o 5 bodů. Lucka navzdory svým úrazům také bojovala, jenže Eda měl formu. Již cestou do Málky se v autě chvástal, že cítí velkou formu: "Jo to čujym, že dišo všicky pohary posbirum du dum jo . Nic jim tam na gospodě něněchum." Svá slova potvrzoval dobrým výkonem a ve druhém kole zaútočil dokonce na nához dne skvělými 181 body. Eva jej ale v zápětí přehodila výkonem 183 bodů a zajistila si tak pohár za nejlepší nához pro sebe, protože už její výkon nikdo v dalších kolech nepřekonal.  Eda sice stále držel po druhém kole 1. místo o 3 body před Evou, ale jak to u něj již bývá pravidlem, Evin lepší nához ve druhém kole mu podlomil hráčské sebevědomí a jeho výkon měl ve třetím a čtvrtém kole bohužel sestupnou tendeci. Po každém svém nepovedeném hodu jen lomil rukama, kroutil hlavou a lamentoval, že příště by se měl hrát náš turnaj jen na dvě kola, jak je to i jinde na turnajích zvykem. Tím lamentováním se rozhodil ještě více a v posledním kole už byla i Táňa lepší než on. Zpackané první a třetí kolo jí ale opět vynesly jen bramborovou medaili s velkou bodovou ztrátou za ostatními. Lucka již ve druhém kole zpřesnila hru, poslední kolo dokonce vyhrála a probojovala se na druhé místo před Edu. Měla z toho stejnou radost jako kdyby vyhrála celý turnaj. Na Evu opět nikdo neměl i když si v závěru musela ošetřit svou spáleninu na ruce, která se jí běhěm hry začala odlupovat a obtěžovala ji při hře. Se dvěma náhozy přes 180 a průměrem 163 si v poklidu zajistila obě VIP turnajové trofeje.

Tabulka výsledků

Hráč 1. kolo

Poř.

2. kolo

Poř.

3. kolo

Poř.

4. kolo Celkem Průměr Pořadí
Eda

154

1. 181 1. 130 2. 109 574  143 3.
Táňa

97

4. 130 4. 110 4. 138 475  118 4.
Eva

149

2. 183 2. 181 1. 140 653  163 1.
Lucka

120

3. 165 3. 157 3. 142 584  146 2.

 Nához VIP turnaje: Eva - 183 bodů

 
Najde-li se rodina, která by si chtěla změřit síly s našim VIP Málka týmem, zanechte na sebe kontakt v knize návštěv.