Bowlingová rodinka

Stránky věnované bowlingu a tomu, jak se naše rodiny bowlingem baví.

Turnaj 2.12.2008

Místo konání: Bowling club Málka, 19:00 - 21:00

Dráha č.: 1

Počet kol: 4

Počet hráčů: 4

Už se zdálo, že se dalšího turnaje snad ani nedočkáme, protože jsme se již delší dobu nemohli všichni čtyři z různých důvodů sejít. Nakonec se našel jeden volný den a těšili jsme se, že si to zase konečně spolu pěkně v bowlingu rozdáme. 

Ale jak už to tak bývá, objevily se i drobné komplikace. O tom, jak se všichni nemohli dočkat, svědčí fakt, že se hráči přihnali do Málky už v pondělí a vyjímečně dokonce odpoledne. Jenže ten den odpoledne byla v restauraci smuteční hostina a z pietních důvodů se nehodilo, aby vedle v herně lítaly koule, třískaly padající kuželky a Táňa do toho všeho  radostně ječela a skákala po každém trefeném striku. Tak  spolu jen u pivka poseděli a ukazovali si svá zranění, se kterými budou na druhý den hrát.


Lucka měla modrý nateklý kotník, který si v sobotu poranila v zápalu boje na bowlingovém turnaji v Havířově . Eva si zase docela zajímavě a na neobvyklém místě připálila žehličkou ruku a Eda, aby nezůstal pozadu, si naříkal na palec. Na ten ostatně naříkala i Lucka. Prasknul jí na palci její bowlingový mozol a musela hrát v úterý bowling s náplastí, což je docela nepříjemný handicap. Táni bylo v pondělí líto, že ona je taková "černá ovce" rodiny, které nic není. V úterý ráno před turnajem ji ale začalo trápit její astma, rýma a kašel, takže chvílemi lapala po dechu a byla ráda, že také není úplně fit a turnaj bude tak spravedlivější. Bála se, že by ji případné vítězství nemohlo dostatečně těšit, když by vyhrála nad zraněnými soupeři.

Táňa se pro tentokrát rozhodla, že bude vyjímečně hodná a bude pít jen zelené čaje s citrónem, když má rýmu a ani by správně pít neměla, protože si musela vzít svoje léky na dýchání. Jenže bez pořádného pití brala hru moc vážně a čím víc se snažila, tím víc se jí kuželky vysmívaly a vždy nějaká potvůrka zůstala stát, aby Táňa neměla dorážku. Přitom její nový kulatý miláček lítal po dráze pěkně a několikrát byla i blízko striku, ale chybělo jí potřebné hráčské štěstí. Táňa ovšem háže koule malou rychlostí a její maximální hozená rychlost je 14,4 km/h. Většinou její hody ale dosahují pouze rychlosti 12,8 km/h a tak koule valící se ke kuželkám jako slimák nemá tu potřebnou razanci. I když je směr koule dobrý, vždy tam něco zůstane na dorážku. Jenže ani ty dorážky Táni vůbec nešly. Nakonec se naštvala a zaběhla si do šenku objednat k čaji rum. Jak se vrátila, hned byla první úspěšná dorážka na světě a Táňa tak zachránila výsledek prvního kola alespoň na 97 bodů. První kolo vyšlo Edovi a vyhrál jej nad Evou o 5 bodů. Lucka navzdory svým úrazům také bojovala, jenže Eda měl formu. Již cestou do Málky se v autě chvástal, že cítí velkou formu: "Jo to čujym, že dišo všicky pohary posbirum du dum jo . Nic jim tam na gospodě něněchum." Svá slova potvrzoval dobrým výkonem a ve druhém kole zaútočil dokonce na nához dne skvělými 181 body. Eva jej ale v zápětí přehodila výkonem 183 bodů a zajistila si tak pohár za nejlepší nához pro sebe, protože už její výkon nikdo v dalších kolech nepřekonal.  Eda sice stále držel po druhém kole 1. místo o 3 body před Evou, ale jak to u něj již bývá pravidlem, Evin lepší nához ve druhém kole mu podlomil hráčské sebevědomí a jeho výkon měl ve třetím a čtvrtém kole bohužel sestupnou tendeci. Po každém svém nepovedeném hodu jen lomil rukama, kroutil hlavou a lamentoval, že příště by se měl hrát náš turnaj jen na dvě kola, jak je to i jinde na turnajích zvykem. Tím lamentováním se rozhodil ještě více a v posledním kole už byla i Táňa lepší než on. Zpackané první a třetí kolo jí ale opět vynesly jen bramborovou medaili s velkou bodovou ztrátou za ostatními. Lucka již ve druhém kole zpřesnila hru, poslední kolo dokonce vyhrála a probojovala se na druhé místo před Edu. Měla z toho stejnou radost jako kdyby vyhrála celý turnaj. Na Evu opět nikdo neměl i když si v závěru musela ošetřit svou spáleninu na ruce, která se jí běhěm hry začala odlupovat a obtěžovala ji při hře. Se dvěma náhozy přes 180 a průměrem 163 si v poklidu zajistila obě VIP turnajové trofeje.

 
Najde-li se rodina, která by si chtěla změřit síly s našim VIP Málka týmem, zanechte na sebe kontakt v knize návštěv.