Bowlingová rodinka

Stránky věnované bowlingu a tomu, jak se naše rodiny bowlingem baví.

Turnaj 15.01.2009

Místo konání: Bowling Sky Ostrava, 14:00 - 19:00

Dráha č.: 1

Počet kol: 11

Počet hráčů: 4

Jako místo konání dalšího VIP turnaje bylo určeno bowlingové centrum Bowling Sky v Ostravě. Turnaj sloužil zároveň za přípravu na 2. ročníku PotCupu.

Eda původně nechtěl, aby se trénink hrál zároveň jako VIP turnaj. Když ho ale Lucka na minulém turnaji obehrála o všechny poháry, tak rád souhlasil. Holky čekaly, že bude Eda perlit a Eva mu přinesla i bowlingové botky, bez kterých bowling ve velkých hernách hrát nelze. Na rozehrání bylo odehráno jedno kolo, aby si to Eda jako nováček v této herně nejdříve vyzkoušel. Podle výsledku zkušebního kola Eda 100, Táňa 96, Eva 131 a Lucka 120 to vypadalo, že bude turnaj hodně vyrovnaný a napínavý. 

Eda se nějak nemohl chytit a v prvním kole nahrál jen 65 bodů. Ani Lucce se nedařilo a tak se Táňa nadýmala na druhém místě. Evička kralovala na dráze hned od prvního kola a nikoho nenechala na pochybách, že vítězství v turnaji bude její. Nepadla sice žádná dvoustovka, ale celou dobu podávala vyrovnané výkony. Eda se trápil po celou dobu na posledním místě, protože hrál ještě hůř než Táňa. Ta druhé místo přenechala Lucce už ve druhém kole a tradičně nijak svým výkonem neoslnila. Edovi neseděla máza na dráze a ani koule, kterých je v herně velký výběr. Jenže Eda je zvyklý na 14 od Málky a na její dráhy bez silného namazání. V pauzách mezi svými hody skotačil po celé herně a hledal po stojanech koule s velkými dírkami na prsty. Pořád nějaké těžké potvory přinášel a odnášel holkám jejich devítky a desítky. Ještě, že nezašantročil Táně jejího Mazlíčka, kterého si do herny přitáhla a opět málem při opouštění dráhy po zápase zapoměla na stojanu. Evě už bylo Edy dokonce líto a tak se mu holky nepošklebovaly tak, jak by to dělal jinak on. Eda se mimořádně také nepoškleboval, když padaly holkám splity. Měl co dělat sám se sebou. Holky si tentokrát mohly spolu užít i pivečko, protože šoféra dělal Eda. Škoda, že v herně nevedou točenou desítku, která má ráda Táňa.

Původně se mělo hrát na 6 kol, ale tak nás to tam bavilo, že nakonec bylo odehráno kol zřejmě 10. Bohužel výsledky posledního kola Táňa už nezapisovala, spoléhala se na výtisk výsledků z herny. Jenže i když požádala bowlerku o vytištění, tak si ty papíry patrně zapoměla vyzvednout a nebo jí je možná ani nevytiskli. No nějak už byla ke konci vyčerpaná a tak je možné, že ji Eda v posledním kole nakonec předběhl a obral ji o to třetí místo. Poháry si odvezla z Ostravy Eva za celkové vítězství i za nához. Jen není jisté, kolik přesně ten nához byl, protože Táňa opět hodně fotila a nestíhala občas něco zapsat.

I když tentokrát Táňa nepila žádné rumíky a i pivo pila docela střídmě, přesto má opět nějaké mezery v paměti. Ona si tedy alespoň myslí, že toho mic nepila,  protože sama si objednala jen jednou. Ale Lucka, aby zřejmě nevyšla ze cviku, jí ještě pár dalších kousků na stolík přinesla. Táňa sice ví, že po turnaji večeřela, ale už neví co. Její bowlingové botky před ztracením zřejmě zachránila Eva v poslední chvíli a vzala je k sobě domů do opatrování, než bude další trénink. Po přesné evidenci z turnaje se také slehla zem. Holt na dvanáctistupňové pivo Táňa zvyklá není a tak ta čtyři  (?) piva s ní docela pěkně zamávala. 

Podle posledních výzvěd, které Táňa prováděla hned následující neděli, byl Evin nejlepší nához turnaje 169 bodů v 10. kole, kol se hrálo celkem 11 (nebo možná i 12?) a Eda nakonec opravdu skončil třetí. Jen přesné celkové výsledky si bohužel už nikdo nepamatuje. Ani Lucka s Evou si tedy nepamatují úplně vše, ale co si pamatují úplně všichni je, že tuto veselou čtyřčlennou společnost chtěl vrchní vyprovodit z Radegast Sport Club baru, kam se skupinka vydala zakončit vydařené sportovní odpoledne ještě fotbálkem a vyzkoušet si stolní curling. U něj byla Táňa v zápalu hry trochu více hlučná a její smích údajně rušil při večeři zahraniční klientelu. Ale sportovci se nenechali vyloučit ze hřiště a v curlingu vyhrála dvojice Eva a Lucka nad Táňou s Edou na hry 2:1. Fotbálek vyhrála dvojice Lucka, Táňa hlavně díky výkonu Lucky, která hru zvládla tak, že na Táňu nešlo moc střel. Tánin úkol v týmu  byl jen držet  tyč s brankářem a hlavně pusu.

 
Najde-li se rodina, která by si chtěla změřit síly s našim VIP Málka týmem, zanechte na sebe kontakt v knize návštěv.