Bowlingová rodinka

Stránky věnované bowlingu a tomu, jak se naše rodiny bowlingem baví.

Turnaj 02.06.2009

Místo konání: Bowling club Málka, 20:30 - 22:00

Dráha č.: 1

Počet kol: 3

Počet hráčů: 4

S blížícím se termínem 6. ročníku velkého prázdninového turnaje u Málky  začíná i Lucka pilovat formu a byla ochotná přijet na bowling i po svém hokejovém tréninku. Přehodili jsme proto pořadí našich akcí a nejdříve ještě bez Lucky hráli o tréninkové poháry. Teprve po Lucčině příjezdu následovala druhá hlavní událost večera - VIP turnaj.

 Ovšem tou první hlavní událostí večera byla nová specialita mistra kuchaře Rosti - ohnivé maso na divoko, která se hladovým hráčům podávala. V Málce je to v poslední době samá inovace: Frappé na nápojovém lístku a největší inovaci čeká i samotné herní zařízení bowlingu, na které jsme hodně zvědaví.

Trénink probíhal jako obvykle. O první příčku se tahali Eda s Evou a Táňa se jen tak zlehka rozehřívala před hlavním turnajem. Ve čtvrtém kole se jí ale trochu více zadařilo a přehodila Edův rodinný nához z prvního kola o 3 body. O stejný rozdíl jej přeskočila i v pořadí a protože Lucinka dorazila právě včas, páté tréninkové kolo se už nehrálo a rodinné trofeje se staly Táninou kořistí. Na chvilku se k tréninkové skupině připojil i Péťa, který soupeřil s mamkou Evou, ale měl odehráno o kolo méně. V průměrném náhozu jej Evulka porazila na celé čáře. Eva již poněkolikáté v řadě obhájila tréninkové trofeje, ale fotit se opět nechtěla. Péťa si chvilku naříkal, že ho bolí koleno a pak zase cosi jiného. Evička jeho nářky s úsměvem ohodnotila: "No jo, brácha stejný jako jeho sestra." Tím myslela Lucku a nebyla od pravdy daleko. Sotva Lucka začala hrát turnajové kolo, hned si také stěžovala, že jí bolí nohy. Nutno přiznat, že měla za sebou jistě fyzicky náročný trénink a ten se zřejmě opravdu podepsal na jejích výkonech.

Eva povzbuzená úspěchem z tréninku se ujala vedení v prvním kole. Druhé kolo kraloval na dráze Eda. Evin nához z prvního kola sice nepřekonal, ale na rozdíl od holek zahrál poměrně slušně. Holky druhé kolo nějak prospaly, protože Táňa měla jen 123 bodů a Lucka s Evou shodně 122 bodů. To byl ale jen takový klídek před bouří. V posledním kole se rozpoutala mezi holkami velká bitva. Táňa se snažila, aby udržela cenné třetí místo před Luckou, ale úvod kola se jí moc nevydařil. Eva se začala nebezpečně přibližovat Edovi a až do osmého frejmu byla pro něj hlavním soupeřem. Poslední tři frejmy neměla dorážku a Eda ji za svými zády přece jen udržel. Koho neudržel, to byla ke překvapení všech i svého Táňa. Ani ona sama nevěřila tomu, jak se jí v závěru posledního kola začalo dařit. Hodila po několika měsících dokonce tripla a ještě víc ji pak mrzely dvě docela lehké nedorážky z úvodu kola. Mohla být přes 200 a zlepšit svůj osobák, takhle se musela spokojit "jen" s náhozem 188 bodů, který jí přinesl jak pohár za VIP nához tak i poprvé v životě vítězství v Málka Cupu. Lucka, která obhajovala oba poháry po předchozích dvou výhrách, skončila tentokrát pod stupněmi vítězů i když v posledním kole byla druhá nejlepší. Na třetí Evu měla již velkou ztrátu a tak se v pořadí neposunula výše.

Co následovalo po turnaji, to si "ani v televizi nevymyslej". Táňa si chtěla takovou životní chvíli náležitě vychutnat a tak se samozřejmě domáhala pěkné gratulace a fotky. Lucka se ovšem na její radosti moc podílet nechtěla, nepřistoupila ke gratulaci seriózně, dělala blbinky a tak první pořízená fotka byla pro Táňu nepřijatelná. Naštěstí pro ostatní to Táňa zjistila až po tom, co bylo rozehráno jedno bonusové kolo navíc "jen tak" pro zábavu, kdy se do hry zapojila další královna hokejového ledu, která se přijela do Málky jen tak podívat. A to její "jen tak" podívání vytřelo ostatním zrak, protože po velmi opatrném začátku skončila druhá jen o bodík za opět vítěznou Táňou.

Bonusové kolo - Tabulka výsledků

Hráč

1. kolo

Pořadí

Eda

130

4.

Táňa

136

1.

Eva

131

3.

Lucka

123

5.

Pavla

 135

2.

Táňa jen čekala, až se dohraje, aby mohla znovu otravovat Evu s Luckou a domáhala se nové gratulace a nové fotky, když zjistila, jakou šílenou fotku ve fotoaparátu má. Eva se tedy ochotně ujala fotoaparátu a Lucka pohárů. Jenže to by nebyla Lucka, aby během focení zase nedělala pořád nějaké obličeje a opičky. Ani druhý ani třetí pokus nepřinesl Táňou očekávaný výsledek. Rozhodla se proto pustit šklebící se gratulantku Lucku k vodě a ať ji raději vyfotí Eva samotnou jen s těmi poháry. Evulka chudinka netušila, jak těžké břemeno na sebe bere. První fotku Táňa zkritizovala, že víc než ona je na té fotce vidět věšák na kabáty. Druhou fotku holky naaranžovaly na dráze, ale na výsledné fotce chyběly podstavce od pohárů a to se Táni také nelíbilo. Až třetí pokus dopadl podle Tániných představ, ale je jasné, že tohle fotografické martýrium už si Evulka nebude chtít příště zopakovat. Příště ty poháry jistě vyhraje raději sama, než aby musela Táňu do půlnoci zase fotit. Táňa si pak doma cenné poklady vystavila nad svou postel a bylo jí moc líto, že ty poháry má beztak půjčené jen na chvilku.

 

 
Najde-li se rodina, která by si chtěla změřit síly s našim VIP Málka týmem, zanechte na sebe kontakt v knize návštěv.