Bowlingová rodinka

Stránky věnované bowlingu a tomu, jak se naše rodiny bowlingem baví.

Turnaj 01.02.2009

Místo konání: Bowling club Málka, 17:00 - 19:00

Dráha č.: 2

Počet kol: 4

Počet hráčů: 4

Tuto krásnou slunečnou neděli jsme prožili v ryze sportovním duchu. Těšili jsme se hlavně na náš podvečerní VIP bowlingový turnaj a den jsme si krátili dalšími sportovními aktivitami. Lucka dopoledne hrála velmi důležitý prvoligový hokejový zápas. Táňa s Edou ji jeli povzbudit a nelitovali. Zápas byl velmi vyrovnaný, plný hezkých gólů a napínavý až do vítězného konce. Edu víc než výsledek ovšem zajímalo, jestli se Lucka na ledě snaží a hlavně aby se co nejvíce během zápasu unavila. To se mu splnilo, protože ve třetí třetině Lucka byla na ledě skoro pořád a po zápase se z ní pěkně kouřilo, když dokázala s holkami během poslední třetiny otočit výsledek zápasu ze stavu 5:6 na 8:6. Hlavně jsme ale byli rádi, že se nám holka během zápasu nezranila i když se Eda těšil, že bude Lucka večer unavená a on tak bude mít o jednu soupeřku méně. Do bowlingu ale naštěstí zbývaly ještě tři hodiny a tak měla přece jen něco málo času na odpočinutí. Původně Lucka navrhovala hrát už ve tři, ale nebylo na bowlingu volno a ani by to nebylo fér, když by si po zápase vůbec nevydechla.

Eva si krátila chvíle do turnaje šipkami. Její družstvo DC Málka hrálo druholigové derby s dalším orlovským klubem a zápas ji hodně psychicky vyčerpal, když Málka prohrála až v prodloužení. Jediní dva neunavení tak zůstali Táňa s Edou a také vyhráli první turnajové kolo. Eda si mnul ruce, měl pěkný nához 164 bodů a Táňa byla o dva body lepší než Eva s Luckou. Tak ji to nejdříve rozveselilo, že když šla házet do druhého kola, tak Edovi pošeptala: "Hahaha, dneska je máme!" Ale smích ji brzy přešel. Nakonec byla ze svého průběžného druhého místa natolik vykulená, že své emoce psychicky nezvládla, začala kupit jednu chybu na druhou a zbylá tři kola více trpěla než aby si hru správně užívala.  V Lucce se opět probudil její bojový duch z hokeje, ve druhém kole nahrála stejný počet bodů jako Eda v prvním a i celkově se usadila na vedoucí pozici s náskokem 4 bodů před Edou. Kdyby si Lucka občas neprotahovala bolavá záda, tak by nikdo neřekl, že má v nohách tak náročný zápas, protože hrála bowling velmi dobře. Ve třetím kole Edu připravila i o vidinu na zisk poháru za nához výkonem 175 bodů a zvětšila svůj náskok natolik, že se Eda v posledním kole sesypal a může být rád, že tak tak uhájil druhé místo před Evou, která na něj v závěru pěkně zaútočila. Eva se postupně vzpamatovávala z porážky v šipkách a její výkon šel od třetího kola hodně nahoru. Čtvrté kolo dokonce vyhrála.

Všichni se prostě snažili, bojovali a hráli dobře až na toho oslíka Táňu. Sama netuší, co bylo příčinou takového špatného výkonu. Opět se u ní projevil syndrom Verner. Po krátkém programu druhá a pak sešup jako hrom. Možná za to mohou i ty Birelly. V prvním kole jí ještě kolovaly v žilách zbytky slivovice, kterou se na hokeji zahřívala, ale Birellama to rozředila a potom prd dohodila. Ta její psychika udělala svoje, protože se jí v hlavě honilo spoustu dalších věcí a neuměla je při bowlingu zablokovat. Na to právě používá ty rumíky, aby vypnula mozek většinou od pracovních a někdy i soukromých problémů. Bohužel ho někdy vypne tak dokonale, že si pak nic nepamatuje a to také není dobře. Za měsíc je další ročník Pot Cupu. Pokud si nebude chtít uříznout ostudu, bude muset zvýšit tréninkové dávky. Jen jednou týdně trénovat takovému kopýtku určitě nestačí.

 

 
Najde-li se rodina, která by si chtěla změřit síly s našim VIP Málka týmem, zanechte na sebe kontakt v knize návštěv.