Bowlingová rodinka

Stránky věnované bowlingu a tomu, jak se naše rodiny bowlingem baví.

Turnaj 21.03.2009

Místo konání: Bowling club Málka

Čas:  14:00 - 16:00

Dráha č.: 1

Počet kol: 2

Počet hráčů: 6

Eda uspořádal slavnostní turnaj jako součást oslav svého svátku. Povzbuzen svým vítězstvím nad Evou ze čtvrtečního VIP tréninku si dělal velké naděje na vítězství i v tomto turnaji.

Roli favorita potvrdil hned v prvním kole, po kterém se náhozem 154 bodů ujal vedení. Jeho nejvážnější konkurent Táňa byla po prvním kole až třetí a měla plné nohy i ruce práce s ostatními soupeři, protože první kolo bylo na dalších místech velice vyrovnané. Táni nešly jako obvykle dorážky a v prvním kole nehodila ani jeden strike. Byla zřejmě příliš nervozní a jen díky dobrému závěru se dostala v pořadí před Drahu a Jiříka. Nutno podotknout, že k Tánině smůle během prvního kola bylo na sousední dráze poměrně hlučno. Dvě malé holčičky, které doprovázely své rodiče, sice nehrály, ale z nudy se nejdříve uvelebily na naší dráze vedle podavače koulí a pletly se za zády hráčů, dokud je Táňa nevystrnadila. Na tohle má Táňa větší alergii než na prach, pyl a peří. Jenže na to žádná vakcína není než nějaký dobrý drink. Holčičky si poté klekly u vedlejší dráhy a bubnovaly rukama do koryta. Když je rodiče odtamtud vyhnali, protože měli strach, že je někdo trefí koulí, tak se holky začaly zajímat o velkou kytku, která stojí vedle dráhy. Co se dělo s kytkou, to už ale Táňa nevnímala, protože se snažila honem do sebe nasát druhého Bavoráka, aby se od pištění holčiček izolovala. Jen viděla, že se občas třepou od kytky větve. Ještě že tentokrát nebyl na turnaji Rosťa, ten tyhle podmínky snáší ještě hůř. Táňa s Rosťou neměli děti a proto nemají na dětské zlobení dostatečně vycvičené nervy.

Do druhého kola nastoupila Táňa po dvou Bavorácích mnohem klidnější a s myšlenkou, že nemá co ztratit, se pustila do boje. Striky jí bohužel nepadaly, ale na dorážky se po odchodu dětí mohla v klidu soustředit a v uších jí znělo Evino tréninkové povzbuzování: "Hlavně to doraž!". Konečně se jí dorážky začaly dařit a druhé kolo zahrála velmi dobře. Za to Edu jeho štěstí opustilo a vedoucí pozici neuhájil. Táňa mu náhozem 171 bodů vyfoukla celkové prvenství a získala i pohár za největší nához. Dokonale Edovi vrátila čtvrteční porážku z VIP tréninku a odnesla si domů všechny tři poháry, o které se slavnostní turnaj hraje. Eda si ovšem neodpustil utrousit poznámku, že Táni poháry půjčuje jen na týden, protože hned následující sobotu pořádá slavnostní turnaj zase Táňa. Ta měla ovšem ze svého vítězství takovou radost, že ji tyhle řečičky nechaly naprosto chladnou a ze sa mé radosti a na Edův popud dobrovolně naplnila slavnostní pohár dvěma velkými panáky Malibu. Doufejme, že se Táni v sobotu bude opět dařit i když bude mít o jednoho soupeře více. Účast na rodinném turnaji po delší době přislíbil Rosťa, který se tohoto turnaje nezúčastnil kvůli pracovní pohotovosti.

 
Najde-li se rodina, která by si chtěla změřit síly s našim VIP Málka týmem, zanechte na sebe kontakt v knize návštěv.