Bowlingová rodinka

Stránky věnované bowlingu a tomu, jak se naše rodiny bowlingem baví.

Turnaj 14.12.2008

Turnaj 14.12.2008

Místo konání: Bowling club Málka

Čas:  14:00 - 16:00

Dráha č.: 1

Počet kol: 2

Počet hráčů: 6

V neděli pořádal Eda další slavnostní turnaj, aby oslavil své narozeniny tam, kde tak rád tráví své volné večery. Aby eliminoval Táňu, která byla obhájcem slavnostních trofejí, namluvil Draze, aby zakázala Táni pít "podpůrné" alkoholické prostředky. Eda dobře z tréninků věděl, že bez něčeho lahodného bowling Táni nejde.  Draha opravdu Táni pohrozila, že když bude Táňa u Málky zase vyvádět tak jako posledně na svých narozeninách, tak už Draha nikdy do Málky nevkročí. Hezky to měli s Edou na Táňu domluvené.

Táňa zařadila i na slavnostní turnaj pohár o nejlepší nához a Eda hned počítal, kolik bude mít po turnaji doma pohárů, když vyhraje a když bude Draha nejlepší žena. Nechtěli Táni nechat vyhrát ani jeden pohárek a Eda Drahu hodně během hry povzbuzoval. Souboj o poháry byl tak velice napínavý a padlo i dost striků. Draha v prvním kole Táňu pěkně honila,  byla druhá a Táňa třetí jen o bodík za ní. První kolo vyhrál Eda náhozem 172 bodů a tento výkon mu zajistil i novou trofej. Když viděl Drahu na druhém místě, tak si mnul ruce a smál se, že posbírají s Drahou všechny trofeje.

Druhé kolo vyhrál Pavel se 165 body a vybojoval celkově stříbrnou příčku. Škoda pouhých dvou nedorážek ve druhém kole, které jej připravily o nejlepší nához a možná i celkové vítězství. Bronz patří Táni včetně poháru za nejlepší ženu. Draha byla po náhozu 115 bodů hodně zklamaná, že druhé místo neudržela a nakonec skončila až s nepopulární bramborovou medailí. Prohrála s Táňou o 15 bodů.  Eda Drahu káral, že je jelito a že se málo ve druhém kole snažila. Draha se ale bránila, že za to může Táňa, protože ji prý znervózňovala svým focením a blýskáním. Vítěz Eda se pýchou nadýmal, div neprasknul. Další rodinné oslavy budou nejdříve v březnu a tak se bude s těmi poháry pyšnit hezky dlouho.

Tabulka výsledků

Hráč 1.

Poř.

2. Celkem Průměr Pořadí
Eda 172 1. 144 316 158 1.
Táňa 137 3. 131 268 134 3.
Pavel 134 4. 165 299 149 2.
Jiřík 106 6. 127 233 116 6.
Draha 138 2. 115 253 126 4.
Rosťa 125 5. 121 246 123 5.

 Nejlepší nához turnaje: Eda - 172 bodů

Nový pohár zřejmě hráče hodně motivoval, protože až na Táňu měli všichni lepší výsledky než na minulém turnaji. Jenže posledně hrála Táňa s neuvěřitelnou euforií a určitě tak rychle podobný hráčský výkon nezopakuje a ten "pijácký" také ne, když ji tak direktivně handikapují. Nakonec si Táňa nějaké ty grogy stejně dala, ale stačilo to jen na třetí místo i když během hry dokonce překonala svůj rychlostní rekord. Jednou poslala Kulihráška proti kuželkám rychlostí 15,4 km/h a to je u ní rychlost přímo nevídaná. Byla dokonce večer mamkou Drahou pochválená, že se chovala během turnaje spořádaně a nelítala po celé hospodě jako posledně. Ne, že by se Táňa ve svém pokročilém věku ještě mamky bála, ale bohužel nenatrefila u Málky na nikoho ze své oblíbené partičky s kým by si mohla přiťuknout rumíkem nebo Vampíkem a tak musela být chtě nechtě hodná. Táni chyběl do hry i její kulatý Mazlíček. Tentokrát si ho do Málky nevzala, protože jí ho potom berou cizí lidi z vedlejší dráhy a ona trpí, když s ním cizí ženské vymetají koryta nebo s ním třískají o dráhu. Aby se o svého miláčka nemusela strachovat nebo se o něj dokonce s někým hádat, tak ho raději nechala odpočívat doma v bezpečí.

Narozeninové gratulace proběhly až po přesunu k Edovi domů. Táňa musela Edu fotit u jeho "síně slávy" a Eda ji celý večer nutil na tu jeho pohárovou polici koukat a popisoval jí, jaké to bude krásné, až tam bude mít i ty VIP poháry od Evy. Edovi ty poháry už asi lezou trochu na mozek, tak mu Táňa k narozeninám složila básničku a darovala mu permanentku do Málky, protože lepší dárek si prostě pro Edu vymyslet nedokázala. Eda prohlásil, že v lednu uspořádá rodinný mistrovský turnaj, protože musí Táňu připravit ještě o titul Mistra rodiny, který ona drží již dost dlouho. No uvidíme, uvidíme.

 
Najde-li se rodina, která by si chtěla změřit síly s našim VIP Málka týmem, zanechte na sebe kontakt v knize návštěv.