Bowlingová rodinka

Stránky věnované bowlingu a tomu, jak se naše rodiny bowlingem baví.

Turnaj 08.02.2009

Mistrovský turnaj 8.2.2009

Místo konání: Bowling club Málka

Čas:  14:00 - 16:00

Dráha č.: 2

Počet kol: 2

Počet hráčů: 6

Po dvouměsíční pauze se naše rodinka sešla na mistrovském turnaji. Titul Mistra obhajoval Eda. Hela se již zapojila po více jak roční pauze do hry a hrála velmi dobře. V prvním kole šlapala na paty Táni a ve druhém pro změnu Draze. Táňa přinesla na turnaj novou trofej - Nejlepší nához. Sama obhajovala pohár pro nejlepší ženu. Rosťa se klasicky turnaje nezúčastnil. Většinou má pracovní pohotovost a tentokrát musel odjet na rychlo do práce.

V prvním kole Táni teklo pěkně do bot. Postavení nejlepší ženy v prvním kole uhájila jen s odřenýma ušima před Helou. Po prvním kole se ujal vedení Eda, což se od obhájce trofeje očekávalo. Jen 145 bodů bylo na jeho výkonnost trochu málo. Pavel byl druhý a Táňa třetí. Výkony ale nebyly nijak slavné u nikoho, protože se hrálo na dvojce a tam to Táňa s Pavlem moc neumí. Táňu v prvním kole navíc rozptylovalo to, že na vedlejší dráze hrály holky, se kterými před dvěma lety prohrála na prázdninovém turnaji. Nějak se moc rozpomenula na svůj tehdejší špatný výkon, nabourala si psychiku a byla ráda, že na poslední chvíli zachránila alespoň stovku. Táňa ale ve druhém kole zúročila zkušenosti nasbírané na posledních trénincích, které se odehrávaly v hlučném prostředí. Obrnila se trpělivostí i když se chvíli zdálo, že ji budou omývat, protože na vedlejší dráhu po holkách napochodovala rodinka s malými dětmi a z toho je Táňa vždy na nervy. Pořád jedním okem dohlížela na to, co tam ty děti vyvádějí a musela i zakročit, když se jedno dítko rozeběhlo po dráze s tím, že vleze do prostoru s kuželkami, aby požduchlo kouli zapomenutou ve žlábku vedle kuželek. Ještě že už má Táňa svou vlastní kouli, protože jinak její oblíbené zelené devítky byly pořád zapomenuté někde ve žlábcích a ona by neměla čím házet. Snažila se nevnímat dětičky, které se věšely po stojanu s koulemi a soustředila se plně na svůj výkon. Dokonce se jí podařilo dohodit jeden split a to jí napadalo  splitů v obou kolech požehnaně. Na nedostatek splitů si nemohl naříkat ani Pavel a ve druhém kole se mu přestaly dařit i lehké dorážky. Trpělivost a zrychlený přísun rumíku Táni nakonec přinesli nejen druhé místo a zisk "paroháčka", ale také pohár za nejlepší nához, který vyfoukla Edovi před nosem o jeden jediný bodík. Eda to hodně těžko rozdýchával a reklamoval, že ho na ten nový pohár nikdo neupozornil. Kdyby to věděl, tak by prý hrál mnohem lépe. Přitom celou dobu byly všechny poháry vystavené na stole před ním. Hela s Drahou nakonec skončily obě na čtvrtém místě, protože nahrály na chlup stejný bodový výsledek a to se nám ještě nikdy na turnaji nestalo. Eda mistrovský titul obhájil a tak plničem poháru se stal Jiřík, který jej naplnil Becherovkou. Táňa byla tak nadšená, že si odnese domů tři trofeje, že zapoměla svého kulatého miláčka na stojanu. Ještě že se chtěla s trofejemi vyfotit u své koule a tak ho zachránila dříve, než s ním stačily dětičky něco natropit. Hela byla pro holky překpavivě zdatným soupeřem a je třeba s ní vážně počítat jako s kandidátkou na trofej pro nejlepší ženu na příštích turnajích.

Tabulka výsledků

Hráč 1.

Poř.

2. Celkem Průměr Poř.
Eda 145 1. 146 291 145,5 1.
Táňa 101 3. 147 248 124 2.
Pavel 126 2. 109 235 117,5 3.
Draha 83 5. 106 189 94,5 4.
Hela 100 4. 89 189 94,5 4.
Jiřík 82 6. 77 159 79,5 6.

Nejlepší nához turnaje: Táňa - 147 bodů

Po turnaji se naše hravá rodinka odebrala domů k Edovi a Draze, kde si to Eda, Pavel, Jiřík a Táňa rozdali v šipkách o další novou rodinnou trofej - Mistra v šipkách.

Eda rozhodl, že budeme hrát jen na 2 vítězné legy. Myslel, že to bude mít za chvilku odbyto a trofej bude jeho. Jenže první leg vyhrál Pavel, pak teprve uhrál leg Eda a dřív, než stačil zahrát vítězný druhý bod, zavřela mu před nosem Táňa a také si připsala jeden bodík. Ve čtvrtém legu se situace zopakovala. Eda mohl dvakrát zavřít, ale vždy přehodil. Táňa opět zavřela bezchybně hned na první pokus a Eda se jen chytal za hlavu. Hodně nerad Táni předával trofej a několikrát si zkoušel, jak by se mu vyjímala na té jeho slavné polici, než ji dal z ruky. Táňa má svou "síň slávy" po neděli hodně rozrostlou a tak musela hledat nové místo, kam své miláčky postavit. Našla nové místo na polici nad postelí v ložnici a tam se těch pohárů ještě vejde dost. Snad tam nějaký kousek přibude už v úterý, kdy je další trénink.

 
Najde-li se rodina, která by si chtěla změřit síly s našim VIP Málka týmem, zanechte na sebe kontakt v knize návštěv.