Bowlingová rodinka

Stránky věnované bowlingu a tomu, jak se naše rodiny bowlingem baví.

2. ročník - jaro 2009

2. ročník POT CUP - jaro

Datum: 28.02.2009

Čas: 8:30 - 18:30

Hrací místo: Bowling Sky Ostrava - Poruba

Počet drah: 6

Složení hráčů: 8 žen a 28 mužů 

Hrací systém: 36 hráčů po 3 členných skupinách. Hráč hraje 2 kola na každé dráze, celkem 12 kol. Vítězí hráč s celkovým nejvyšším součtem. Ženy mají handicap +7 kuželek na každé kolo.

Velkou předností tohoto turnaje je, že nikdo nevypadává. Pořadatel tohoto přátelského turnaje zajistil sponzory, takže každý účastník byl na závěr odměněn nějakou malou hezkou cenou a pro ty nejlepší byly přichystány kromě upomínkových plaket i ceny hodnotnější.

Naše reprezentace na tomto turnaji: Lucka, Eva, Táňa

Konečně jsme se dočkaly a přiblížil se termín dalšího ročníku turnaje Pot Cup. Pečlivě jsme trénovaly a ještě týden před turnajem jsme měly velmi dobrou formu. Evička mívala na trénincích průměry přes 160 a Tánina výkonnost se pohybovala mezi 140 až 150 body. Eva dokonce Lucce vytkla, že s námi málo trénuje a proto nemá formu, když ji Táňa na našem VIP turnaji ještě čtyři dny před Pot Cupem pěkně proháněla. Jenže ve středu Evu i Táňu přepadla viróza a bylo to s nimi hodně špatné, protože dokonce zrušily naplánovaný poslední čtvrteční trénink před turnajem. Tak špatné to s těmi holkami bylo, že musely ležet a potit se, aby byly do soboty alespoň jakž takž použitelné. Draha Táni volala, co s ní je, že už musí Táňa snad umírat, když byla schopná zrušit bowling. Táňa hned prohlásila, že pokud umře, tak chce být pochovaná ve svých bowlingových botkách, v tričku od Málky a do truhly chce svou kouli. Co kdyby tam v Ráji, kam tedy ona určitě půjde, měli také bowling.

Na turnaj se Eva s Luckou vyparádily do nových triček z Málky. Táňa měla sice také tričko od Málky, ale starší zelenou verzi. Proto se jednohlasně zvolila za kapitána, aby byl důvod, proč má jinou barvu dresu. Vzala si na starost evidenci výsledků, vše podrobně zapisovala, fotila a holkám fandila. Bohužel její neblahé tušení se vyplnilo a její pracně nabytá forma byla v sobotu fuč. Sice se jí podařlo občas hodit strike, ale absolutně nebyla schopna zahrát dorážku. Když se jí to náhodou povedlo, tak to byl hotový svátek. Ovšem na nedostatek splitů si rozhodně nemohla stěžovat.Evička také ještě nebyla po nemoci úplně ve své kůži a tak čest našeho týmu musela zachránit Lucka. Jenže jak se ukázalo, ani ona nebyla na tom zdravotně nejlépe. Stěžovala si na bolest pravé ruky. Ještě, že našeho zdravotníka Evičku nic nepřekvapí. Vytáhla z tašky půl lékárny, takže si Lucka mohla ruku namazat a zpevnit obvazem. Tuto procedůru pak opakovala téměř před každým kolem a ruku si procvičovala tím, že porážela mezi jednotlivými koly holky ve fotbálku.

Zpočátku se Lucce v bowlingu úplně nevedlo podle jejích představ a byla mezi ženami až třetí. Jenže pak přišly její velké chvíle a náhozy 181 a 190 jí zajistily vedoucí pozici v ženách. Lucka je prostě bojovník a nějaké zranění ji hned tak z míry nevyvede. Dokonce se probila v celkovém pořadí do první desítky a toto skvělé umístění už nepustila ze své bolavé ruky. Stala se nejlepší ženou Pot Cupu a celkově obsadila výborné 9. místo.Eva postupně také přicházela do tempa a stoupala pořadím v ženách pomalu nahoru. V posledních dvou kolech už to byla zase ta "naše" Eva, když naházela dvakrát přes 170 bodů a vybojovala druhé místo mezi ženami. Sice své loňské prvenství neobhájila, ale hlavně, že to zůstalo v rodině. Lucka hrála tak famózně, že získala i cenu za nejlepší ženský nához. Táňa si nakonec proti loňsku také polepšila o jedno místečko a skončila 33. Nebýt oslabení po nemoci a její slabé sebedůvěry, mohla bojovat o umístění kolem dvacátého místa. Na podzim bude mít šanci na reparát, protože již byl ohlášen termín dalšího ročníku - 24.10.2009. Už se těšíme, až si zase změříme síly se silnými soupeři mimo naše domácí bowlingové teritorium.

Naše výsledky: Výsledky v tabulce jsou bez handicapu podle skutečných náhozů.

Jméno hráče

Celkem bodů

Průměr

Nejlepší nához

Pořadí v ženách

Pořadí celkové

 Eva

 1702

 141,8

 171

 2.

 18.

 Lucka

 1874

 156

 190

 1.

 9.

 Táňa

 1362

 113,5

 131

 6.

 33.

 
Najde-li se rodina, která by si chtěla změřit síly s našim VIP Málka týmem, zanechte na sebe kontakt v knize návštěv.