Bowlingová rodinka

Stránky věnované bowlingu a tomu, jak se naše rodiny bowlingem baví.

8. ročník Málka Cup

Reportáž z 8.ročníku turnaje u Málky

 

8. PRÁZDNINOVÝ BOWLINGOVÝ TURNAJ JEDNOTLIVCŮ

Prázdninovému období se přezdívá „Okurková sezóna“ možná i proto, že je chudé na sportovní události. Toto ovšem neplatí pro fanoušky bowlingu v Orlové, kde se pravidelně v červenci koná nejvýznamnější bowlingový turnaj v okolí pod záštitou starosty města Orlové a tento rok se uskutečnil již jeho 8. ročník.

Nadšení vyznavači této hry jistě nelitovali, když víkend 16.7.-17.7.2011 strávili v příjemném klimatizovaném prostředí herny bowlingového klubu Málka místo na přeplněném koupališti nebo hlučném hudebním festivalu.  Hráčům přijel popřát hodně úspěchů a oficiálně turnaj v sobotu zahájil místostarosta Orlové Rndr. Radislav Mojžíšek. Jako každoročně ani tentokrát si turnaj nenechali ujít jeho skalní příznivci a spolu se skupinou nováčků zaplnili startovní listinu v úctyhodném počtu 53 hráčů včetně 13 zástupkyň něžného pohlaví, které se mezi muži rozhodně neztratily a do nedělních bojů postoupily hned čtyři. 

V neděli si mezi ženami opět nejlépe vedla loni absolutní vítězka turnaje Eva Stašová, druhé místo obsadila Lucie Stašová a bronz získala vítězka žen z roku 2008 Lenka Žáčková. Konkurence v ženách byla výborná a mezi muži také probíhaly urputné boje. Nejvíce sil do odpoledního finále zbylo Michalu Babincovi mladšímu, který se stal absolutním vítězem turnaje poprvé a navázal tak na úspěchy svého otce, trojnásobného vítěze turnaje. Protože jablko nepadlo daleko od stromu, Michal ve finále deklasoval ostatní hráče výborným výkonem a po zásluze si odvážel hlavní mužskou cenu, kterou je každoročně krásné kolo. Druhé místo obsadil Jaroslav Balarin a bronz mezi muži a také celkově třetí místo vyválčil po rozhozu s Evou Stašovou nováček turnaje Pavel Borák.

Ceny nejlepším hráčům přijel předat pan místostarosta a díky velkému počtu sponzorů neodešli s prázdnou ani hráči z konce výsledkové listiny. Snad se jim výborná atmosféra v Málce, vynikající speciality místní kuchyně a hezké ceny líbily a zůstanou tomuto turnaji věrní i příští rok.  Po slavnostním vyhlášení výsledků byl turnaj odpoledne zakončen „mini“ turnajem náhodně vylosovaných dvojic, do kterého se mohl přihlásit každý, kdo se v neděli odpoledne v Málce nacházel a chtěl se dobře pobavit.  Nakonec se dalo dohromady dokonce třináct párů, mezi kterými si nejlépe vedla dvojice Lucie Stašová a Pavel Hrabec. Sprška šampaňského pro nejlepší páry byla sladkou tečkou za letošním turnajem.

A jak dopadla naše bowlingová rodinka?

 Evička nastoupila s celým svým rodinným bowlingovým klanem a chyběla nakonec jen vnučka Vendulka, která s námi sice statečně před turnajem trénovala, ale zatím jí jde skákání na trampolíně lépe a tak se za ženy do turnaje kvalifikovaly klasicky Lucka, Eva a Romča. Na rodinné soupisce nemohli chybět samozřejmě ani mužští členové rodiny Rosťa a Petr. Účast rodiny od Tuňky byla velmi slabá - pouze Táňa a Eda se odvážili změřit své síly s ostatními hráči z okolí. 

Eva s Luckou nezklamaly a postoupily až do finále, kde byla Evička mezi ženami nejlepší a získala první místo před Luckou. Tuňka skončila v ženách s "bramborovou" medailí, ale bylo to poprvé, co se vůbec dostala z prvního kola dál do soutěže a celkem pohodlně postoupila až do semifinále. Z takového úspěchu se jí ale začala v semifinále motat šiška (pomohly jí k tomu i Fernety na uklidnění) a v semifinále skončila v něm až jako poslední. Přitom měla k bronzu našlápnuto dobře, ale nakonec třetí místo propásla před Lenkou Žáčkovou, kterou v obou kvalifikačních kolech porazila. Příště se musí vyhnout všem tekutým lákadlům a soustředit se jen na hru. Romča se tentokrát zastavila už před branami semifinále a neměla tak příležitost zopakovat medailový úspěch z loňska.  

ŽENY  
Příjmení, jméno Pořadí
Stašová Eva 1
Stašová Lucie 2
Žáčková Lenka 3

Z našich pánských zástupců se nejlépe dařilo Péťovi, který obsadil celkově 6. místo hned za 4. Evou a 5. Luckou. V mužích získal stejnou "bramborovou" medaili jako Tuňka za ženy a protože Evička byla nakonec po smolném rozhozu celkově také "bramborová", tak už máme sklizeno na turnajový bramborový salát pro příští ročník.

Eda neobhájil účast ve finále a skončil 22. o pouhá 2 místa před Tuňkou. Ale o jednu z jeho mnoha vyhraných cen - velký koš Algida - se strhl nebávalý zájem mezi ostaními členy naší rodinky, kteří se turnaje aktivně nezúčastnili, ale Eviččin bramborový salát si nakonec ujít nenechali a přijeli se alespoň napapat. 

Nejvíce smůly si nakonec na turnaji vytrpěl Eviččin Rostík, který překvapivě nepostoupil ani z 1. kvalifikačního kola a přitom měl na trénincích skvělou formu. Snad mu to za rok bude padat lépe. Moc by si to zasloužil, když nám organizuje takový báječný turnaj.

V soutěži dvojic už to tak slavné nebylo. Možná i díky smůle při losování partnerů. Dobré spoluhráče si vylosovali jen Lucka,  Eda a Rostík, který "vyfasoval" dokonce Edovu drahou polovičku Drahu, která se přišla aktivně zapojit až v neděli. Možná by se neztratila ani v jednotlivcích, kdyby měla víc odvahy a přihlásila se.  Jenže Rostík s Drahou se spíš hrou bavili než bojovali a tak byli nakonec až na 12. předposledním místě. Hned před nimi se umístila Tuňka, která už neměla motivaci a ani její spoluhráčce se nevedlo. O hodně bodů avšak jen o jedno místečko lépe dopadl Evík s ne tak herně dobrým, ale o to více zábavným parťákem Rudou Helisem. Eda si vylosoval svého souseda z paneláku a vyválčili 7. místo před 6. Péťou, hrajícím pro změnu s přítelkyní Edova spoluhráče. Jako obvykle měla nejvíce štěstí při losu Lucka a vytáhla si k sobě finalistu Petra Hrabce, se kterým ostatní páry s přehledem porazili a jako jediní nahráli za obě kola výsledek přes 300 bodů. V tomto turnaji dvojic šlo ale již hlavně o zábavu a té jsme si užili všichni až až. 

MUŽI  
Příjmení, jméno Pořadí
Babinec Michal 1
Balarin Jaroslav 2
Borák Pavel 3
 
Najde-li se rodina, která by si chtěla změřit síly s našim VIP Málka týmem, zanechte na sebe kontakt v knize návštěv.