Bowlingová rodinka

Stránky věnované bowlingu a tomu, jak se naše rodiny bowlingem baví.

5. ročník Málka Cup

5. ročník turnaje u Málky

 

5. PRÁZDNINOVÝ BOWLINGOVÝ TURNAJ JEDNOTLIVCŮ

 

Ve dnech 12.7.-13.7.2008 se konal již  5. ročník městského turnaje v Orlové pro širokou veřejnost v bowlingovém clubu Málka. Naši rodinu reprezentovali Eda a Táňa. Oba si dali za cíl vylepšit svou účast z minulého ročníku.

Cíl splnil pouze Eda, který se probojoval do semifinále mezi nejlepších 24 borců ze 70 účastníků. Tam obsadil bohužel 19. nepostupové místo a porazily ho i naše tréninkové VIP partnerky. 

Hůře dopadla se svojí typickou nervozitou Táňa, která nepodala ani své průměrné tréninkové výkony a opět nepostoupila ze základního kola. Jedinou útěchou jí může být, že nebyla poslední jako v minulém ročníku a obsadila tentokrát 54.-55. místo. V ženách byla celkově 10. z 16 účastnic, ale předvedený výkon byl velkým zklamáním vzhledem k počtu hodin strávených na trénincích. Takže za rok to snad bude konečně lepší.

Nakonec Táňa nebyla ze svého umístění až tak smutná. Pořadatelé opět jako každý rok odvedli perfektní práci a zajistili spoustu sponzorů. Díky tomu ani poslední hráči neodcházeli z turnaje s prázdnou a ti nejlepší se mohli těšit na opravdu hodnotné ceny v podobě digitálních fotoaparátů, vysavače, kola nebo sedačky. Tánina taška za 55. místo obsahovala kromě autokosmetiky také reklamní tričko Radegast, po kterém Táňa toužila již hodně dlouho a snažila se jej vyhrát přímo v soutežích pořádaných Radegastem. Tam se jí podařily vyhrát akorát piva, ale její příběhy nechal Radegast dokonce otisknout v Deníku. Protože tričko bylo velikosti M a padlo Táni jako ulité, asi jí to 55. místo bylo souzeno předem. Příští rok už by to chtělo postoupit do dalšího kola a probojovat se mezi pětici nejlepších žen.

Zde jsou oficiální fotografie z akce.

V neděli po předání cen těm nejlepším pokračoval turnaj ještě kláním náhodně nalosovaných dvojic na 2 kola pro ty, kteří hraní bowlingu neměli dost ani po dvou dnech a nechtěli pokračovat ve skvělé zábavě jen popíjením drinků a piva. Pořadatelé byli již unavení a tak režii zábavné kratochvíle svěřili Táni. Draha měla štěstí a vylosovala si k sobě Evu, druhou nejlepší ženu turnaje. Táňa si moc přála do páru skvělou třetí Lucku, ale naštěstí pro Lucku a ke smůle dobrého hráče mladého Michala Žemle si Táňa vylosovala právě jej. Jeho kamarádku, také kvalitní hráčku, si vylosovala Tánina oblíbená obsluha Zuzka. Tyto dvojice byly nalosovány hrát  na dráze společně a tak Zuzka s Táňou mladým navrhly výměnu, že by jako spolu hrály ony dvě slabší a nebude jim vadit umístit se až poslední. Mladý páreček ale s výměnou nesouhlasil. Zuzka a Táňa si spolu alespoň během hry přiťukávaly a popíjely Fernet, kterým hráče pohostil šampión turnaje na oslavu svého triumfu. Táňa nakonec poslední ve dvojicích s Michalem nebyla. Nepovedlo se to ani Zuzce, protože poslední skončil se svým partnerem Eda, oba již trochu společensky unavení. Přesné výsledky se bohužel někam zatoulaly. Táňa si akorát pamatuje, že předávala při gratulaci  Lucce šampus, který je každý rok odměnou pro páry na prvních třech místech.

 
 

Součástí turnaje nebyly jen hody bowlingové, ale také hody kulinářské. Eva s Rosťou připravili na tuto akci speciální turnajový jídelní lístek, který obsahoval nejen jejich vyhlášené speciality domácí kuchyně jako gulášek, vepřo-knedlo-zelo a řízečky s vynikajícím bramborovým salátem, ale také Evinu specialitu "Bowlingové koule". Eda se letos více než kulečníku věnoval konzumaci těchto specialit a moc si to pochvaloval. Draha si také kromě bowlingu přijela pochutnat na skvělém salátu a kdyby předem nezavolala, aby jí porci odložili bokem, už by na ni v neděli nezbyl.

 
Najde-li se rodina, která by si chtěla změřit síly s našim VIP Málka týmem, zanechte na sebe kontakt v knize návštěv.