Bowlingová rodinka

Stránky věnované bowlingu a tomu, jak se naše rodiny bowlingem baví.

12. ročník - Jaro

ABL 12. ročník - 4. kolo

ABL družstev - přebor Ostrava

Datum: 23.5.2011

Čas: 18:00 - 23:00

Hrací místo: Bowling Jan Maria

Počet drah: 4

Počet týmů: 6

Počet žen ve všech týmech celkem: 4

4. kolo - reportáž od pořadatele Milana

Jarní část ABL utekla jak voda a byl tu poslední hrací den. Holky měly za cíl udržet stříbrnou příčku před Červeným trpaslíkem a netušily, k jakému dramatickému závěru ostravského přeboru se schyluje. Hotel Jan Maria připravil pro hráče bohatý raut, takže závěrečné boje se odehrávaly ve slavnostní atmosféře.  Organizátor Milan přivezl ceny a poháry pro nejlepší družstva a vystavil je v herně, aby byli hráči ještě více motivováni k výborným výsledkům. Jestli za to mohly ty poháry, nebo byli hráči posilněni skvělou hostinou, ale tento večer padaly náhozy nad 200 jako na běžícím pásu. Padlo jich hned pět a ten nejvyšší 221 bodů padl naneštěstí právě proti Málce. Ale proberme si to pěkně po pořádku.

 

1. zápas

Hned v úvodním zápase měly holky za soupeře vedoucí tým K3 a nastoupily na dráhu číslo 1, kde se jim posledně moc nedařilo. Lucka s Evou ale rozehrály velkou hru a Tuňka jim kupodivu statečně sekundovala. Holky K3 porazily a smazaly tak ztrátu 2 bodů, které na kluky měly. Přitom kluci hráli výborně, ale holkám se je podařilo tentokrát porazit i bez handikepů a zahrály i nejvyšší nához družstva v celé sérii. 

 

.  2. zápas

Na druhý zápas napochodovaly holky na dráhu číslo 2 proti Popelářům. Nebyl to snadný zápas, ale Lucka opět zahrála skvělých 187 bodů a vyrovnala tak výkon 188 bodů jednoho ze soupeřů. Eva s Tuňkou tentokrát tak neperlily, ale jejich výkon na zbylé dva soupeře také stačil a holky se mohly radovat opět z čistého vítězství bez handikepů.

 3. zápas

Ve třetím zápase se holky hodně zapotily. V mužstvu Aggresorů hrál skvělý zápas Pavel Varhaníček a naházel 219 bodů. Lucka s Evíkem opět zabojovaly a nakonec dovedly bitvu k vítěznému konci a  i bez pomoci hendikepů.

4. zápas

Čtvrtý zápas hrály holky s Červeným Trpaslíkem, jediným týmem, se kterým měly pasivní bilanci. Měly opět dráhu číslo 1, ale tentokrát se jim tolik nedařilo jako proti K3. Nakonec ale přece jen vydřely těsné vítězství a tentokrát jim k němu musely pomoci ženské hendikepy. Protože K3 mezitím prohrála i s mužstvem Popelářů, dostala se Málka v tabulce do vedení o 2 body a vítězství v přeboru bylo na dosah. Kluci z K3 si začali holky dobírat a gratulovali jim k postutpu do 2. ligy.

 5. zápas

Nakonec proč ne, holky už měly všechny těžké soupeře za sebou a čekali je jen kluci z Lucky Six, které porážely s přehledem. Pátý zápas proti nim měl už být jen snadnou exhibicí. Holky měly 2 body náskok na K3 a tak všichni počítali s tím, že i kdyby náhodou prohrály, tak jsou jasně první o skóre, které si svými výkony v posledním hracím dni hodně vylepšily. Zápas to byl ale překvapivě těžký a vyrovnaný. Evík svým výkonem porážel jednoho hráče, Tuňce se sice nedařilo nijak zvlášť, ale s pomocí hendikepu i ona měla lepší výkon než byl ten nejslabší od soupeřů. Lucka zahrála skvělých 179 bodů a za normálních okolností by výsledek 493 na Lucky Six stačil úplně krásně. Naneštěstí se kapitán Lucky Six utrhl z řetězu a na jeho výkon 221 holky nestačily.  Tuňka pokazila dvě lehké dorážky a to je stálo vítězství.  Už se nedokázala dostatečně koncentrovat a v posledním frejmu jí ještě spadly Parohy a bylo vymalováno. I když zahrály holky poslední zápas dokonce lépe než proti Trpaslíkům, odešly z něj po boji poraženy.

Bohužel tato poslední porážka nakonec celou situaci v ostravském přeboru zkomplikovala. Ukázalo se, že při rovnosti bodů o pořadí dle propozic nerozhoduje skóre včetně hendikepů, ale počet skutečně zhozených kuželek bez pomocných hendikepů a až pak vzájemné zápasy. Bohužel tabulka ukazovala na prvním místě Málku podle průměrů. Milan musel nakonec telefonovat hlavnímu organizátorovi ABL a ten rozhodl, že vítězem přeboru se stalo družstvo K3. Holky by raději upřednostnily jako první kritérium vzájemné zápasy, kde měly kladnou bilanci 3:1, ale co se dá dělat. Byly z toho hodně zklamané, možná by ještě  více zabojovaly v posledním zápase, kdyby tohle tušily. Kluci z K3 si tedy odnesli pohár za první místo a medaile, ale dobrovolně se vzdali postupu do 2. ligy ve prospěch Málky. Jen jestli to nebude pro holky danajský dar. 2. liga se hraje ve Sky. Eva a Lucka to tam válejí hezky a vypadá to, že z postupu mají radost, ale Tuňce už je z toho teď dost blbě. Ve Sky jí to nejde, takže bude muset začít aktivně za Málku hrát i zbytek jejích evidovaných hráčů.

Večer byl zakončen v pozdních hodinách slavnostním vyhlášením nejlepších družstev. Naše Lucka se stala nejlepší ženou našeho přeboru a zaslouženě si odnesla jako odměnu tričko ABL. Odnesli jsme si sponzorskou cenu v podobě kartónů piv za nejlepší nához družstva a krásný pohár za druhé místo se šampusem. Jen tu medaili nám nedajli.

Napínavou tečkou pak bylo losování o bowlingovou kouli, kterou mělo možnost vyhrát jedno z družstev. Štěstí se opět přiklonilo na stranu K3, ale nám by koule 14 byla stejně k ničemu i když byla překrásná.

Lucka se se svými vyrovnanými výkony probojovala zpět mezi špičku v žebříčku jednotlivců, ale Tuňka s Evíkem si opět pohoršily.

 

 

 

 
Najde-li se rodina, která by si chtěla změřit síly s našim VIP Málka týmem, zanechte na sebe kontakt v knize návštěv.