Bowlingová rodinka

Stránky věnované bowlingu a tomu, jak se naše rodiny bowlingem baví.

12. ročník - Jaro

1. kolo ABL

ABL družstev - přebor Ostrava

Datum: 15.3.2011

Čas: 18:00 - 21:30

Hrací místo: Bowling Jan Maria

Počet drah: 4

Počet týmů: 6

Počet žen ve všech týmech celkem: 4

1.kolo - reportáž od pořadatele Milana

Nečekané se stalo skutkem a naše VIP Málka skupinka se po dvouletém přemlouvání od organizátora ABL turnajů v Ostravě Milana Motyky přihlásila jako družstvo Málka do ostravského přeboru ABL.

Tániny kalkualce podle průměrů družstev z podzimního kola byly takové, že když holky budou házet svých 150 -160 a ona nebude kazit a bude se držet alespoň na 120, tak by Málka neměla být poslední. A to je náš hlavní cíl - nebýt poslední.

Když se naše skupinka v klasickém VIP složení Eva, Lucka, Táňa a Eda sešla v herně, přáli jsme si, abychom po prvním hracím dni měli alespoň nějaký bodík. Tuňka počítala s tím, že 2 body by mohla Málka získat v souboji s Lucky Six.  Když nám Milan oznámil, že mužstvo Lucky Six nepřijede a všechna ostatní družstva díky tomu mají kontumačně zisk 2 bodů, tak se holky zaradovaly, že mají bodíky a neskončí s nulou.

1. zápas

Hned první zápas byla ale zkouška ohněm, protože holky nastoupily proti papírově nejsilnějšímu družstvu K3, kterému v předchozí sezóně jen o chlup utekl postup do vyšší soutěže. Eva s Luckou byly pro soupisku jasné a jako třetí hráč se hrnula na start Táňa, která v tréninku porazila Edu a považovala to za vyhranou týmovou kvalifikaci k zápasům. Holky měly výhodu 24 bodů handicapu jakožto ženy - něžné to pohlaví a +8 bodů handicap pro ženu je běžné pravidlo v bowlingovém světě turnajů.

 

Toto pravidlo holkám nakonec zajistilo další 2 body do tabulky a jejich statečný výkon v prvním zápase byl i nejlepším náhozem družstva 1. hracího dne a tak si holky zajistily i sponzorskou cenu. Co to bude, to se dozvíme až poslední hrací den, kdy bude slavnostní zakončení celé série.  

2. zápas

Na druhý zápas vystřídal Táňu Eda. Tuto výměnu navrhla Táňa, protože Málka hrála zápas na dráze 3 a tam Eda hodil v tréninku 195. Táňu také bolelo levé koleno, protože už hrála bowling třetí den po sobě a zvykala si na těžší kouli. Bohužel trénink je jedna věc a ligový zápas je jiné kafe. Eda zmatkoval a nakonec byl rád, že zahrál alespoň přes 100. Evík zmatkoval taky a taky se tak tak dostal přes 100.  K zápasu nejzodpovědněji přistoupila Lucka a hodila krásných 194 bodů. Dalo by se říci, že tým Aggressorů porazila ona sama.

Taky těm dvěma po zápase pěkně vyčinila za to že, jsou popití a pijí dvanáctku pivo, které v Jan Marii mají výborné, ale strašně leze do noh, což si ověřila Tuňka při tréninku. Ta se taky hned přidala k Lucce a pro další hrací den vyhlásily pivní prohibici.

 3. zápas

Protože Eda svým výkonem moc neoslnil, na teří zápas nastoupila zase Tuňka, ale ani jí se tentokrát nevedlo a byla nakonec ráda, že není pod 100. Evík chtěl napravit pošramocenou pověst a tak to byla hlavně ona, kdo tentokrát přivedl družstvo k vítězství nad družstvem Popelářů, které bylo přes výpadek Tuňky výrazné a holky by jej vyhrály i bez handicapů. 

4. zápas

Tuňku bolelo koleno stále víc a tak na 4. zápas nastoupil místo ní znovu Eda. Levé koleno už bolelo i Lucku, ale přesto bojovala a s výkonem 150 bodů byla z družstva nejlepší. Eda s Evíkem opět svorně spolu, stejně piva, stejně bodů a první porážka byla na světě. Nutno ale poznamenat, že družstvo Červený Trpaslík zahrálo proti Málce svou nejlepší hru prvního hracího dne a přitom hned v následujícím zápase proti K3 nenahráli ani 400 bodů. Proti Málce jim to ale padalo moc hezky.

Prostě každé kolo vyjde jinak, jednou se daří více a jindy méně. O to víc je to vše napínavější a šanci vyhrát má každý tým. Holt tentokrát měla Málka smůlu.

 5. zápas

Výhodou posledního zápasu bylo, že 2 body už byly kontumačně v kapse a tak holky hrály jen na svůj průměr a skóre družstva. To už se do hry zase hrnula Tuňka, protože cítila, že když o nic nejde, tak by se jí mohlo dařit. Tušení ji nezklamalo a výkon 162 bodů jí zajistil průběžné druhé místa v ženách za Luckou a před Evíkem.  

Lucce se první hrací den náramně povedl. Škoda, že o jediný bod přišla o nához dne. Celkově obsadila krásné třetí místo mezi všemi hráči.

Do TOP 10 se dostaly nakonec i Tuňka a Evík. Eda obsadil také třetí místo, ale bohužel od konce. 

Nejspokojenější ale byla nakonec Tuňka, která byla ráda, že to holkám nezkazila a průběžné druhé místo jen o skóre za K3 je mnohem víc, než s čím holky původně počítaly. Stejný počet bodů, ale horší skóre než Málka má i Červený Trpaslík a tak tento přebor bude hodně napínavý až do konce.

 

 

 

 

 

 
Najde-li se rodina, která by si chtěla změřit síly s našim VIP Málka týmem, zanechte na sebe kontakt v knize návštěv.