Místo konání: Bowling club Málka, 20:00 - 22:00

Dráha č.: 1

Počet kol: 5

Počet hráčů: 4

Poslední letošní turnaj se konal na druhý svátek vánoční. Chvilku jsme se dohadovali, na kolik kol turnaj zahrajeme, když je času na hru dost. Lucka byla dobře naložená, nic jiného už v plánu na ten večer neměla a tak dokonce navrhovala hodit 7 kol. Nakonec jsme se usnesli na pěti kolech a pak že hodíme ještě 2 kola tréninku o VIP tréninkový pohár.

Eva i Lucka si přinesly své bowlingové botky. Ještě ani neusedly a už s nimi dráždily Edu. Ten se nenechal botkami nijak zastrašit a tradičně se po prvním kole ujal vedení. Lucka za ním zaostala o více než 30 bodů. Táňa s Evou nepředvedly nic oslňujícího a ztrácely na Edu hned po prvním kole více než 50 bodů. Eva se ho tedy rozhodla v dalším kole přibrzdit a dělala rukami nějaké čáry máry vždy, když šel Eda házet. Když ovšem šeptala "Split, split!", padl Edovi strike. Zkusila to tedy obráceně a po zašeptání "Strike, strike!" padl Edovi split. Když to tak hezky fungovalo, čarovaly s Táňou společně a ve druhém kole byly obě lepší než Eda. Ztráta na Edu sice zůstala velká, ale Eva se dotáhla bodově alespoň na Lucku. Táňa pro druhé kolo vyměnila pivo za grog a ten jí tak prospěl, že třetí kolo dokonce vyhrála a usadila se za stále vedoucího Edu na druhé místo. Lucka mamce Evě opět trošku uskočila a hlídala si třetí pozici. Čtvrté kolo bylo výkonnostně nejlepší. Eda se všem opět vzdálil náhozem 180 bodů a tetelil se blahem, že budou oba VIP poháry jeho. Eva  zabojovala, ale ani 163 bodů ji neposunulo ze čtvrtého místa. Táňa stále držela stříbro a to opravdu nebývá zvykem. Většinou odpadne z boje o stupně vítězů hned po prvním maximálně po druhém kole. Asi to bude tou novou koulí. Lucka prohlásila, že za její slabý výkon mohou ty bowlingové botky a přezula se do svých pohodlných Niků. Eda se tomu samozřejmě pěkně chechtal. Že bude Eda vítěz, o tom už nikdo po čtvrtém kole nepochyboval, ale holky mezi sebou sváděly tuhý boj o další místa na pódiu.  V posledním kole Táňa hodila jen 127 bodů a Eva se náhozem 148 bodů protlačila z posledního až na druhé místo. Měla z toho ohromnou radost. Lucka se také usmívala, dokud ji Táňa neupozornila, že má o 2 body víc a je před Luckou třetí. Lucka si tu pro ni nepochopitelnou informaci šla ověřit k výsledkové obrazovce, pak se ne moc příjemně zatvářila, popadla batoh a prohlásila, že už ji to nebaví, je unavená a jede domů. Najednou měla tak naspěch, že si málem zapoměla popřát s Táňou a Edou k Novému roku, protože už se spolu letos neuvidí. Ta tam byla její chuť do nějakého tréninku. Táňa ale hrála opravdu dobře a zaostala za druhou Evou jen o 11 bodů. Obvykle mívá ztrátu 150 a více. Škoda toho zdržení s pivem v prvním kole. Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby pila grog hned od začátku. Že Táňa porazila Lucku, to byl pro ni asi dodatečný dárek od Ježíška. Eda byl ovšem hvězdou večera. Už pod vánoční gratulaci holkám se podepsal jako Eda - Mistr bowlingu a na turnaji svá slova potvrdil výborným výkonem. V posledním kole naházel 192 bodů a obě trofeje mu patří sice oprávněně, ale doufejme, že ne na dlouho.

Najde-li se rodina, která by si chtěla změřit síly s našim VIP Málka týmem, zanechte na sebe kontakt v knize návštěv.