Hrací místo: Bowling Sky Ostrava - Poruba

Počet drah: 6

Počet rund: 5

Složení hráčů: 9 žen a 38 mužů

Hrací systém: Hráč hraje kvalifikaci 6 her na vylosovaném páru drah. Ženy mají handicap +8 kuželek na každé kolo. Všichni hráči pak mají handicapy podle svých dosažených průměrů v soutěžích ČBA nebo ABL. Do finále postupuje 18 hráčů podle dosažených bodů v kvalifikaci. Od tohoto turnaje se handicapy započítávají i do finálových her.

3.kolo - reportáž od pořadatele Milana

Málku na turnaji tentokrát zastupovala obměněná sestava ve složení Eva, Táňa a Eda, který vystřídal Lucku. Ta musela v neděli do práce a tak turnaj přišel o již dvojnásobnou finalistku. Lucka si to ale vynahradí určitě příště. Turnaj měl opět silné obsazení. Kromě regionálních hráčů hrajících hlavně ABL přijela i početná výprava profesionálních hráčů hrajících za Bowland Olomouc včetně několika mladých nadějí z tohoto klubu a na  mezinárodní úroveň jej povýšila skupinka výborných hráčů z Polska.

Protože Málka hrála až v 1. rundě od 12:00, navrhla Táňa hupnout na krátký Warm Up do Jan Marie. A už tam se přesvědčila, že její tréninková forma s náhozy přes 140 je zase v tahu. Ze tří her měla průměr jen 118 a Eda byl dokonce dvakrát pod 100. Evička měla průměr 140 a moc spokojená nebyla. Raději hraje ve Sky a to se potvrdilo i na jejích výkonech v turnaji. Edovo trápení pokračovalo i ve Sky a skončil předposlední. Tuňka díky vysokému handicapu také poslední nebyla, ale ze svého výkonu mít radost nemůže v žádném případě. Měla nejnižší průměr, který se moc nelišil od toho z Jan Marii.Oba se neuměli vyrovnat s kluzkým povrchem na odhozu protože ani jeden z nich nehraje se skluzem. Holt jsou to přece jen amatéři. Tuňka víc kontrolovala to, aby při odhozu nespadla než to, kam posílá kouli. Nohy se jí u odhozové čáry rozjížděly a protože měla ještě v čerstvé paměti těžkopád z Jan Marii při ABL, musela být na odhozu opatrná. Jak předpokládala, třísla ji pak z té klouzandy bolela celý týden.

Evík zachraňoval čest naší výpravy a po třetí v řadě se probojoval do finále. První kolo se jí sice nepovedlo a byla ráda, že se nakonec v závěru dostala přes 100, ale dalších pět kol Evička bojovala jako lvice. Měla v těchto hrách průměr 172,4 a podařilo se jí tak smazat manko z první hry.

Do finále postoupily hned 4 ženy, z čehož měla Táňa velkou radost a mohla tak okukovat špičkové hráčky a něco se přiučit. Eva se ve finále s průměrem 162,25 neztratila. Obsadila krásné 10. místo a byla 2. nejlepší žena v turnaji. Získala i skalp hráčky, která aktuálně vede celý žebříček Firo Tour žen s průměrem pod 175. Sklonit se musela pouze před jednou z vůbec nejlepších bowlingových hráček u nás, několikanásobnou mistryní ČR paní Janou Lébrovou, která si podle jejích slov jen odskočila do Ostravy na nákupy a jen tak mimochodem si přišla hodit na Silesii. Vypálila tak rybník všem mužům a celý turnaj vyhrála, když ve finále měla průměr 205,25. Byla ozdobou celého turnaje nejen krásnou hrou, ale také skromným a sympatickým vystupováním, které některým špičkovým hráčům chybí a bohužel jsme se o tom na minulých turnajích přesvědčili na vlastní oči. Tento třetí turnaj série měl tentokrát velmi příjemnou atmosféru, patrně zatím nejlepší ze všech tří kol. Bylo sympatické, že zkušení profi hráči během hry radili těm mladým. Hráči si mezi sebou  dokonce i fandili a to na předchozích turnajích k vidění moc nebylo. Doufejme, že dusná atmosféra z minulých kol zmizela společně s hráči, kteří ji vytvářeli.