Desetihodinový turnaj v Bowlingu POT CUP

Čas: 8:30 - 19:00

Hrací místo: Bowling Sky Ostrava - Poruba

Počet drah: 6

Složení hráčů: 9 žen a 27 mužů

Hrací systém: 36 hráčů po 3 členných skupinách. Hráč hraje 2 kola na každé dráze, celkem 12 kol. Vítězí hráč s celkovým nejvyšším součtem. Ženy mají handicap +8 kuželek na každé kolo.

Tímto turnajem byl zahájen již třetí ročník soukromých turnajů ze série Pot Cup, který se hraje pravidelně jen s malými změnami na hráčské soupisce od podzimu 2008. Velkou organizační změnou pro tento ročník je zvýšení handicapu pro ženy z +7 na +8 bodů na kolo a ročník bude mít dokonce tři turnaje. Hráč s nejlepším bodovým ohodnocením jednotlivých pořadí ze všech tří turnajů získá hlavní cenu - bowlingovou kouli, ale i na jednotlivých turnajích mouhou ti nejlepší hráči vyhrát ceny. Ti méně úspěšní se mohou těšit na losování cen útěchy.

Naše reprezentace na tomto turnaji: Lucka, Eva, Táňa

Většina hráčů byla nevyspalá po sledování nočního hokejového přenosu z olympiády, ale na jejich výkonech to nebylo ani trochu znát. I Táňa z Luckou ponocovaly, ale přesto předvedly své nejlepší výkony v historii Pot Cupu včetně Evičky, která jediná z holek neponocovala. Táňa si stanovila pro tento turnaj cíl nebýt poslední a v duchu snila o umístění do 30. místa, kam by podle svých tréninkových výkonů papírově měla patřit. V průběhu turnaje se opravdu pohybovala kolem 29. až 30. místa. Soutěž byla ale hodně vyrovnaná a bodové rozdíly mezi jednotlivými místy byly velmi těsné. Táňa si těsných výsledků moc nevšímala a ukolébaná pohledem na průběžné 30. místo se na poslední kola dostatečně nesoustředila. Ve druhém frejmu posledního kola hodila po spare koryto a tak se z toho sesypala, že zbytek kola úplně zkazila a nahrála nejnižší výkon turnaje 84 bodů. Toto jediné kolo, které nezahrála nad 100 bodů, ji připravilo o vytoužené umístění a opět obsadila až 35. příčku. Bodově to byl sice Tánin nejlepší výkon na Pot Cupu, ale na posun v žebříčku to stále nestačí. Proti své vůbec první účasti se Táňa zlepšila o 151 bodů a přesto se umístila ještě o jednu příčku hůře než v roce 2008. Na jaře byla dokonce o dvě příčky výše s výkonem o 100 bodů horším. Úroveň soupeřů je prostě turnaj od turnaje lepší.

Eva byla trošku zklamaná ze třetího místa v ženách, ale i ona předvedla na Pot Cupu nejlepší výkon ze všech svých dosavadních účastí. Výkon 1841 bodů byl lepší než 1806 bodů, který jí stačily na celkové prvenství mezi ženami v roce 2008. Byl dokonce i lepší než její vítězný výkon 1830 bodů z podzimu 2009. Eva se blýskla i 5 striky v řadě a náhozem 204 bodů. Jen smolné parohy v 10. frejmu ji připravily o nejlepší nához v ženách. Ten ale zůstal stejně doma, protože jej získala Lucka za výkon 212 bodů. Pikantní bylo, že se souboj mezi nimi o nejlepší nához odehrál ve stejném kole.

U Lucky zřejmě platí pravidlo, že když má nějaké zranění, tak se jí hra daří lépe. Při  svém vítězství loni na jaře měla ovázanou pravou ruku. Tentokrát ji při hře handicapoval exém na noze, který ji bolel při každém odhozu, když se jí kalhoty třely o nohu. Lucka byla přesto po roce opět nejlepší ženou. Po druhé turnaj žen vyhrála a získala také po druhé cenu za nejlepší ženský nához. Celkově obsadila 5. příčkou, což je její prozatím nejlepší umístění na Pot Cupu. Za výkon 1930 bodů bez handicapu, což je průměr 161 bodů na kolo, si to naprosto zaslouží. Konečně se jí podařilo umístit i před organizátorem turnaje Mildou, i když o pouhých 6 bodů, a nechala za sebou i další špičkové hráče hrající soutěž ABL.  Zpráva z turnaje od Mildy zde.

Před vyhlášením a o oceněním nejlepších hráčů byly losovány ceny útěchy, aby ti poražení nebyli až tak moc smutní. Tentokrát tři hráči z konce výsledkové listiny získali láhev dobrého likéru. I na Táňu se usmálo štěstí a za své vylosované předposlední místo získala chutnou sladkou tečku.K poraženým byl tentokrát osud velmi milosrdný a usmál se i na Táninu pravidelnou soupeřku v boji o poslední místo. Malý mobil, nejlepší cena útěchy, byl vylosován pro hráče končícího na poslední příčce č. 36. Nejlepší tři hráči pořadí a nejlepší žena získali kromě věcných cen i krásnou skleněnou trofej s logem turnaje.

Naše výsledky: Výsledky v tabulce jsou bez handicapu podle skutečných náhozů.